NASZA HISTORIA

1920

Marka Argentum powstała po I Wojnie Światowej w 1920 roku, kiedy to założyciel Władysław Stachurski otworzył mały warsztat brązowniczo - srebrniczy w centrum Łodzi. Jego pasja i poświęcenie kontynuowane były przez jego rodzinę. Po II wojnie światowej syn Bronisław Stachurski (dziadek obecnych właścicieli) kontynuował tradycję jubilerską, prowadząc zakład złotniczy.

duża zmiana

W latach 70’ firma została przeniesiona z Łodzi do Płocka. W latach 80’ Argentum przeszło ogromne zmiany, przekształcając swój profil z usług jubilerskich złotniczych na masową produkcję biżuterii srebrnej i złotej. Już wtedy Argentum zatrudniało ponad 200 osób. Jakość i profesjonalizm rodziny Stachurskich został doceniony przez Ministra Kultury i Sztuki, który nadał marce prestiżowy status „Twórcy”. Dzięki temu firma mogła z powodzeniem kontynuować swoją działalność w realiach PRL.

1995

W 1995 roku, po politycznej i ekonomicznej reformie RP, bracia Rafał i Konrad Stachurscy wraz z mamą Elżbietą stworzyli markę Argentum Biżuteria. Stali się czwartym pokoleniem kontynuującym rodzinny biznes i pokoleniowe tradycje. Rozszerzyli profil działalności o produkcje wszelkiego rodzaju biżuterii i innych wyrobów jubilerskich, w tym biżuterie z brylantami i zostali rozpoznawalnym producentem na rynku globalnym.

Znana marka

Niewiele później Argentum zaczęło współprace z marką Jewelers of America, zamawiającym tysiące sztuk biżuterii w krótkim czasie realizacji zmówienia. Argentum jest producentem rozpoznawalnym na rynku brytyjskim, austryjackim, francuskim, włoskim, litewskim i w krajach skandynawskich, produkując biżuterię dla wielu znanych lokalnych firm i globalnych marek.

globe